Artyści Art PoPo

Wojciech Brewka

Urodzony w 1980 r. w Kaliszu, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, współzałożyciel warszawskiej galerii sztuki officyna art & design. Najbliższa jest mu scena urban art, ale nie uważa się za jej członka. Poszedł inną drogą, koncentrując się na malarstwie sztalugowym. Stara się opracować rozpoznawalny warsztat, w ramach którego korzysta z klasycznych narzędzi malarskich, ale też i tych wykorzystywanych przez artystów działających na ulicy. Chcąc przybliżyć swoją twórczość masowemu odbiorcy, wykonuje kopie prac w formie vlepek, które rozkleja w przestrzenie miejskiej.

Zależy mu przede wszystkim na kontakcie z odbiorcą. Ten dialog to jego priorytet.

W latach 2010-2016 wziął udział w ok. 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych (Warszawa, Sopot, Katowice, Kraków, Opole, Wrocław).

www.facebook.com/wojciech.brewka.painting

Luiza Poreda

Z wykształcenia jest filozofem sztuki i kulturoznawcą. Od kilkunastu lat maluje, rysuje, tworzy, wyobraża i kreuje. Poza malowaniem mebli, tworzy również czarno-białe rysunki, kolorowe obrazy, maluje po ubraniach, butach, pudełkach i biżuterii.

W swoich artystycznych poszukiwaniach porusza się po kręgach psychodelicznych i magicznych. Pragnie malować świat, aby był piękniejszy i tworzyć nowe rzeczywistości, dla siebie i dla innych.

W latach 2012-2016 wzięła udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych (Warszawa, Kraków, Gdańsk,festiwal muzyki i sztuki psychodelicznej w Bieszczadach).

www.facebook.com/LuizaPoreda

Zuzanna Zu Jankowska

Ur. w 1991 r. w Warszawie. W 2016 r. obroniła z wyróżnieniem tytuł magistra na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki. Jest finalistką Artystycznej Nagrody Siemensa 2016. Zajmuje się grafiką warsztatową, komputerową oraz malarstwem. Jej twórczość charakteryzuje graficzny realizm z geometryczną oprawą. Prace mają często charakter humorystyczny, zawierają zaskakujące metafory, przy wykorzystaniu niekonwencjonalnej symboliki, a także posiadają ładunek emocjonalny.

Brała udział w wystawach, m.in.:
– Kissprint (Warszawa) w 2013 oraz 2016 r. (wyst. grupowa),
– MUZA – Magdalena Abakanowicz (Warszawa) w 2015 r. (wyst. grupowa).
– Alternatywna Geometryczność w Boska Praga (Warszawa) w 2016 r. (wyst. Indywidualna)
– Wystawa pokonkursowa na Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni w 2016 r. (wyst. grupowa)

Artystka brała też udział w performance w Galerii Foksal w 2014 roku w ramach wystawy Jiri Skala, Bohdan Mrazek JABBERWOCKY. W latach 2013-2015 współorganizowała festiwal artystyczny Art Fresh Festival, który odbywał się w warszawskim Sheraton Hotel.

www.facebook.com/ZJArtProject

Łukasz Leskier

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kierunek Wystawiennictwo. Malarz, grafik, projektant. Miłośnik wzornictwa przemysłowego, koloru i klocków Lego. Przegrany wróg zimy i braku słońca. Swój styl w malarstwie nazywa: „abstrakcyjnym wynikiem zderzenia sztuki aborygeńskiej z Pop-Artem”.

Do swojej twórczości często przemyca też elementy surrealizmu i humoru. Inspiracje czerpie z różnych dziedzin, takich jak: muzyka, moda, rzeźba. O swojej twórczości mówi: „Lubię wyobrażać sobie, że moje działania plastyczne są jak tworzenie
dobrej muzyki. Wyrazistej i pełnej różnych energii. Każda praca to inna historia, a każdy cykl to inny temat, inna oprawa graficzna, nowe brzmienia.”

www.tenleskier.com
www.facebook.com/leskierpainting

Agata Kacperczyk

Z wykształcenia jest architektem, jednak jak sama mówi siedzenie i stawianie kresek w programach graficznych nigdy do końca ją nie fascynowało. Zawsze lubiła możliwość wyrażenia siebie przez sztukę manualną.

Rysunek jest nieodłącznym elementem jej życia. Będąc na studiach architektonicznych, zajmowałam się różnymi grafikami, tymi zostawionymi na ścianach, na skórze, na kartce papieru, jak i najzwyklejszymi projektami graficznymi. Po drodze błądząc i poszukując własnego ja odkryła świat tatuażu i na dobre w nim została. Jej wyczyny możecie śledzić na fanpagu: www.facebook.com/KacperczykAgata

Maluje meble o nietypowych charakterze: łączące jej codzienny świat tatuażu, geometrycznych wzorów oraz otaczającej każdego z nas przestrzeni. W jej pracach możecie odnaleźć obraz jej własnego ja, przez sztukę wyraża siebie.

Lidia Skarzyńska

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Od kilku lat pracuje jako architekt m.in. przy projektowaniu wnętrz, tworzy również projekty grafiki komputerowej. Wrażliwość na przestrzeń, formę i kolor oraz zamiłowanie do twórczej pracy przerodziło się w pasję do malowania mebli.

Niezbędna w pracy architekta wyobraźnia jak również cierpliwość i precyzja to zdecydowane atuty sprawdzające się w misternej sztuce ozdabiania mebli.

Inspirują ja proste formy i graficzne wzory, wzornictwo Art deco, Bauhausu i Popartu.

Doświadczenie w projektowaniu i śledzenie najnowszych trendów ma bezpośrednie odzwierciedlenie w jej pracach, które doskonale wpisują się w nowoczesne i modne wnętrza.

Aleksandra Buda

Studentka warszawskiej ASP. Tworząc, lubi bawić się przestrzenią za pomocą linii. Oprócz mebli tworzy również fotorealistyczne prace. Uwielbia secesję, inspiruje ją twórczość Klimta, Muchy, Wyspiańskiego, również Egona Schiele i Beksińskiego. Ceni sobie również sztukę murali.

Jest zafascynowana kulturą i przyrodą Dalekiej Azji. Miłośniczka polskich gór, wojaży małych i dużych z plecakiem.